سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
سه شنبه ٢٢ دی ٢٠١٩

اخبار > نشست مشترک مديريت دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مديران شرکت نفت مناطق مرکزي  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک مديريت دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مديران شرکت نفت مناطق مرکزي

به منظور بهره گیری و ارتباط مؤثر صنعت و دانشگاه در روز سه شنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ جلسه ای با حضور ریاست و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه و مدیران شرکت نفت و گاز غرب و شرکت نفت مناطق مرکزی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه این نشست با حضور ریاست، مسئولین و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، جناب آقای مهندس سعید ناصری پور مدیر عامل شرکت نفت و گاز غرب، جناب آقای مهندس سید عباس ضیائی ریاست پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی و هیأت همراه برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر علی اکبر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن خیر مقدم به میهمانان با اشاره به "نیاز متقابل دانشگاه و صنعت به یکدیگر" گفت: این جلسه می تواند فتح بابی برای همکاری های مستمر، سودمند و هدفمند جهت ارتقاء و تکمیل دو حوزه دانشگاه و صنعت نفت و گاز باشد. نیاز صنعت به تخصص دانشگاهیان و نیاز دانشگاه به تجربیات صنعت می تواند زمینه ساز تعامل پایدار و سازنده در این خصوص باشد.

وی همچنین یادآور شد: محوربندی پروژه ها و معرفی الویت های پژوهشی به اعضای هیأت علمی و دانشجویان می تواند سبب بهبود روند حل مشکلات و کاهش اتلاف وقت و انرژی در این زمینه باشد.

در ادامه ی جلسه مهندس ناصری پور مدیر عامل شرکت نفت و گاز ضمن ابراز خرسندی بدلیل حضور در جمع دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به معرفی شرکت بهره برداری نفت و گاز پرداخت.

ایشان ظرفیت صنعت نفت و گاز را فرصتی برای توسعه­ ی این شرکت دانسته و افزود : وجود افراد آشنا با کار حرفه ای در صنایع بالادستی در این حوزه و وجود متخصصان دانشگاهی با پتانسیل های علمی بسیار مطلوب می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات کشور در این زمینه شود.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز در پایان سخنان خود با اشاره به ظرفیت های علمی مطلوب دانشگاه صنعتی کرمانشاه خواستار ارتباط بیشتر، گسترش همکاری های دو جانبه، انجام بازدیدهای علمی و انعقاد تفاهم نامه های علمی ، آموزشی و پژوهشی در زمینه های مرتبط شد.

در ادامه­ ی نشست مهندس ضیائی ریاست پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی  نیز با تأکید بر الگو برداری از ارتباط دانشگاه و صنعت در کشورهای توسعه یافته افزود: مداومت بر حفظ ارتباط دانشگاه با صنعت، اشراف بر این ارتباطات و رونوشت برداری، تکیه بر کار سیستماتیک و نظام مند، انجام پروژه های پژوهشی، کارآموزی و پایان نامه ها به جهت آمادگی دانشجویان برای ورود به صنعت، باعث پیشرفت های حداکثری و حرکت به سمت جلو می شود.

به گزارش این روابط عمومی، در ادامه دکتر سید کمال جلالی مدیر پژوهش دانشگاه صنعتی کرمانشاه به معرفی دانشگاه، فضاها و امکانات، آزمایشگاه مرکزی و شرح مختصری از تعدادی از طرح های پژوهشی اخیر اعضای هیأت علمی این دانشگاه پرداخت و سپس آقایان دکتر فرزاد امیری، دکتر حامد رشیدی و دکتر غلامحسین روشنی در این جلسه برخی از طرح های پژوهشی صنعت محور خود را بصورت اجمالی ارائه نمودند.

در پایان جلسه از فضاهای علمی آموزشی، دانشکده ها، آزمایشگاه ها و کارگاه ها بازدید به عمل آمد.


 

لینک خبر:

نشست مشترک مديريت دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مديران شرکت نفت مناطق مرکزي


١٥:٠٣ - يکشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ١٢٩٦٩    /    تعداد نمایش : ٢١٧